GSM : 05301109920  

DENİZLİ EVDEN EVE NAKLİYAT ULUBAŞLAR

05375065311 - 05301109920

Buzdolabı Nasıl Taşınır
Gerekli malzemeleri toplayın
 
Taşıma arabası
Halat veya taşıma askıları
Ambalaj malzemesi
Koli Bantı
Temizlik malzemeleri
Yeterli zaman
Parça Ev Eşyası
 
 
2: Buzdolabını taşıma için hazırlayın
Buzdolabınızı taşımak için en az bir gün önceden fişini çekin, böylece buzdolabı 8-10 saat içinde temizlemek için hazır hale gelecektir. Buzdolabının içini temizleyin ve hareket sırasında yerlerinden çıkabilecek rafları çıkarın ve onları ayrıca paketleyin. Eğer rafları buzdolabının içinde bırakıp bantlayacaksanız kullandığınız bantın buzdolabında iz bırakmayacağından emin olun. Kapıları ince bir ip ile sabitleyin ki taşıma esnasında açılıp size zorluk çıkarmasınlar. Buzdolabı fişini de taşıma sırasında zorluk çıkarmaması ve taşıma sırasında dolabı çizmeyecek şekilde dolabın bir terine sabitleyin.                                                                                                                   
Buzdolabını Taşımaya Hazırlamak İçin Paketleyin
 
 
buzdolabı nasıl taşınır
 
3: Buzdolabınız taşımaya hazır
Buzdolaplarının özelliklerine göre 70 ile 130 kg arasında olduğunu ve elle taşına için tutulacak bir yerlerinin olmayışı taşımayı zorlaştırmaktadır. Bunları bilerek işe devam etmemiz önemlidir. Buzdolabını eğer bir taşıma arabası var ise onunla taşımanızı öneririz. Taşıma arabası var ise taşıma arabasını dolabın altına yerleştirin ve 6-8 santim genişliğinde taşıma halatı ile dolabı taşıma arabasına bağlayın. Bir kişi taşıma arabasından bir kişide arka taraftan yardım ederek dolabı dike yakın bir konumda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
 
Şayet taşıma arabası yok ise taşıma halatları ile alttan ve üsten taşıma esnasında tutacağımız bağlar yaparak iki veya üç kişi bu taşıma halatlarından tutarak taşımayı kolayca gerçekleştirebilirler.
Buzdolabını merdivenlerden aşağı veya yukarı taşırken çok dikkatli olun ve birbirinizle konuşarak ve yavaş yavaş giderek ara katlarda dinlenerek taşımayı tamamlayın.
 
Buzdolabını taşıma sırasında mümkün olduğunca dik tutmaya özen gösterin. Buzdolabını yanı üzerine yatırıp taşımayın böyle bir taşıma soğutma tüplerinde kalıcı hasarlara sebep olabilir. 
Buzdolabınızı yeniden çalıştırmadan önce 2-3 saat bekleyin. Böylece sıvının kompresör içine geri akması sağlanır. Bu soğutma mekanizması için önemlidir.
Taşınmadan önce buzdolabının kullanma kılavuzunu okuyun. Böylece önemli güvenlik ipuçları ve uyarılarına uyarak olası sorunları önlemiş olacaksınız.
 
 Aynı zamanda kaçınılması gereken taşıma tiplerine de örnekler vererek anlatmaktadır. Bu uyarılara dikkat ederek buzdolabınızı taşımaya özen gösterin. Aksi durumlarda yeni bir buzdolabı almak durumunda kalabilirsiniz. 
 
Buzdolabı nasıl taşınmalı
 
Yeni Alınan Buzdolabı Ne Zaman Çalıştırılmalı?
 
Birkaç gün oldu yeni bir buzdolabı satın aldık. Gelen ekip buzdolabını yerine yerleştirip çalışır duruma getirdikten sonra hemen fişi takıp çalıştırıp çalıştıramayacağımı sordum?
 
Taşınırken dik olarak taşındı ve beş dakikadır da burada duruyor. Her hangi bir sıkıntı olmaz çalıştırabilirsiniz.
 
Bu tavsiyede taşımanın dik olarak yapılması gerektiği ve her hangi bir yanı üzere belli bir süre bekleyen bir buzdolabını çalıştırmadan önce belli bir süre beklememiz gerektiğidir.